Czyszczenie kostki brukowejCzyszczenie kostki brukowej – najlepiej powierzyć to zajęcie profesjonalistom. Firma Clear House & Garden z Lublina z powodzeniem usunie nalot i zajmie się czyszczeniem kostki brukowej. Zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Oferta Clear House & Garden na czyszczenie kostki brukowej Lublin

Mech i zanieczyszczenia pojawiające się na kostce brukowej to uciążliwy i nieestetyczny problem wielu właścicieli domów jednorodzinnych, ogrodów i ogródków działkowych. Zielony nalot pojawia się szczególnie na elementach architektury ogrodowej wykonanych z kamienia, a więc nie tylko na samej kostce i w jej spoinach, ale także na figurkach, rzeźbach, krawężnikach, fontannach, gazonach itp. Szczególnie narażone są części umiejscowione tam, gdzie panuje cień i duża wilgoć, a więc warunki dogodne do rozwoju pleśni, grzybów, mchów.

Ręczne czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie ręczne jest zazwyczaj bardzo pracochłonne i zajmuje dużo czasu. Sprawdza się jedynie na małych powierzchniach, gdyż skrupulatne zeskrobywanie nalotu za pomocą sztywnej szczotki jest niezwykle uciążliwe. Niestety często nie daje długotrwałych efektów i problem po jakimś czasie powraca. Tymczasem metod na pozbycie się kłopotliwych zanieczyszczeń jest znacznie więcej. Można wykorzystać oprysk ekologiczny, wypalanie palnikiem, usuwanie środkami chemicznymi lub użyć myjki ciśnieniowej. Sposób zależy od rozmiaru czyszczonej powierzchni i intensywności zabrudzenia.

Zobacz też: koszenie trawy