tel: 723 344 711

 

Nowo wybudowany dom jest bardzo ładnym obiektem, który cieszy oko. Jednakże wraz z upływem czasu zostaje narażony on na działanie różnych czynników, które sprawiają, że traci swoje walory wizualne. Tym samym budynek wymaga podjęcia różnych działań, które przywrócą mu dawny i zadbany wygląd. Jednym z zabiegów, na który decydują się właściciele domów, jest mycie elewacji.

Promienie UV, śnieg, grad, niskie i wysokie temperatury czy woda, wpływają na pogorszenie wyglądu naszego domu. Zdarza się też tak, że na utratę walorów wizualnych ma wpływ kurz i inne zanieczyszczenia. W takim przypadku odzyskanie ładnego wyglądu może być możliwe po umyciu elewacji. W niektórych przypadkach gospodarz domu samodzielnie podejmuje się mycia elewacji, jednak lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego firmie. Fachowcy są w stanie ocenić czy mają do czynienia jedynie z zanieczyszczeniem, czy doszło już do rozwoju glonów i grzybów. W takim przypadku konieczne staje się przeprowadzenie odkażania. Specjaliści od mycia elewacji w Lublinie określą także rodzaj elewacji oraz umiejętnie dobiorą odpowiednie środki czyszczące. Dzięki powierzeniu mycia elewacji w firmie, mamy gwarancję, że będzie ono efektowne, a elewacja nie zostanie uszkodzona.

Mycie elewacji może dokonać się przy użyciu myjki ciśnieniowej lub za pomocą hydropiaskowania. Jeżeli trzeba umyć szklaną elewację, to wykorzystana zostanie para wodna.

Jakie domy są narażone na osadzanie się brudu w szybszym tempie? Częste mycie elewacji  jest konieczne w przypadku domów posiadających tynki mineralne oraz stojących przy bardzo ruchliwej ulicy. Także właściciele domów, które sąsiadują z zakładami przemysłowymi, powinny się liczyć z częstym myciem elewacji. Warto wiedzieć, że dosyć często nieodłącznym elementem mycia elewacji , jest jej malowanie. Powinno poprzedzić je wypełnienie rys, ubytków i innych pęknięć. Dzięki temu nasz budynek odzyska ładny wygląd i będzie wyglądać jak nowy.